Poslední smeč

Už tento víkend sa v Prahe uskutoční 26. ročník najstaršieho medzinárodného halového turnaja Poslední smeč, ktorý už tradične ukončuje nohejbalovú sezónu v Čechách.

Základné informácie o turnaji poskytol Luboš Albrecht, predseda nohejbalového oddielu TJ Pankrác, ktorý je organizátorom podujatia:

Poslední smeč je tradiční nohejbalový turnaj trojic. Jedná se o nejstarší mezinárodní halový turnaj. Startují na něm družstva hrající nejvyšší české a slovenské národní soutěže. Vzhledem k tomu, že dosavadní mistři světa v nohejbalu jsou hráči české nebo slovenské reprezentace, lze konstatovat, že se na tomto turnaji představují nejlepší světoví hráči.

První ročník se uskutečnil v roce 1984 a vyhrála jej trojice Slavoje Hloubětín ve složení J. Šmejkal, J. Lošťák, V. Hrachovec.

Turnaj je rozložen do dvou víkendových dní, v sobotu se hrají zápasy ve skupinách, v neděli dopoledne postupové skupiny a odpoledne semifinále a finále.

Hraje se tradičně v hale TJ Pankrác Praha 4. Termín turnaje je také tradiční a koresponduje s názvem akce. Hraje se každoročně v předvánočním čase. Letošní termín je 17. – 18.12.2011 a jedná se o 26. ročník.

Pořadatelem je nohejbalový oddíl TJ Pankrác Praha.  Hlavní cenou je Putovní pohár TJ Pankrác, dále finanční a věcné ceny.

Tradičně se závěrečné boje odehrávají za přítomnosti televizních kamer. Na obrazovkách je pak 40-ti minutový záznam finálových bojů, který je dvakrát reprizován. I pro tento rok je účast ČT přislíbena.”

Srdečne Vás pozývame tento víkend do haly TJ Pankrác na Lomnického 1 v Prahe a pripomíname, že propozície tohoročného turnaja, prihlásené tímy aj rozpis zápasov nájdete na stránke nohejbalového oddielu TJ Pankrác.

Aktualizované 18/12/2011

Víťazom turnaja Poslední smeč sa dnes stalo družstvo Karlových Varov, ktoré vo finále porazilo DPMK Košice 2:1. V súboji o tretie miesto zvíťazil Šacung A nad svojimi klubovými spoluhráčmi z B-mužstva tiež 2:1. Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Televízny záznam z turnaja by mal byť vysielaný na ČT 4 v týchto časoch:

  • Piatok 23.12.2011 v 16:35 h a 23:40 h
  • Utorok 27.12.2011 v 9:45 h
  • Streda 28.12.2011 v 5:05 h