Austin Cup Vsetín 2013 – první dvě místa obsadily Modřice

Mezinárodní turnaj Austin Cup ve Vsetíně i letos nabídnul velmi kvalitní nohejbal. O vítězství bojovalo celkem 15 českých a 9 zahraničních týmů. Svoji velkou kvalitu potvrdil Sokol Modřice, jehož hráči obsadili první dvě příčky.

Ředitel turnaje Vít Zgarba opět dokázal na Austin Cup přivézt českou elitu i špičky zahraničního klubového nohejbalu. Slovensko reprezentovali hráči DPMK Košice, NO KAC Košice a NK Hlohovec, Maďarsko vyslalo týmy Kaposváru a Debrecenu a z Rumunska přijeli nohejbalisté Victory Cluj-Napoca a Tengo Salonta. Zahraniční sestavy doplnily švýcarský FTC Villars-sur-Glâne a Blokers Lodž z Polska.

Ani jednomu zahraničnímu týmu se bohužel nepodařilo postoupit do play off, a tak boje o medaile byly v režii českých extraligových hráčů. První semifinále přineslo výhru sestavy Modřice “B” nad Karlovými Vary “A” (10:5, 9:10, 10:7). A i ve druhém semifinále měly Modřice želízko v ohni – trojici Kop, Pelikán, Topinka. Ta porazila domácí vsetínskou sestavu Perun, Gebel Brutovský ve dvou setech a bylo z toho modřické finále.

V něm byla úspěšnější sestava Pospíšil, Rosenberk, Müller, navíc poslední jmenovaný se stal i nejlepším hráčem turnaje.

Více informací najdete na stránkách Nohec magazínu.

Padesátiminutový záznam ČT Sport můžete přehrát zde.

Záznam celého turnaje najdete na serveru TVCOM.cz zde.